«Sabiedriskais autobuss» noraida pārmetumus par slikto kvalitāti 48

SIA "Sabiedriskais autobuss" noliedz jebkādus pārmetumus par nekvalitatīvi veiktajiem pakalpojumiem maršrutā Rīga-Bauska un norāda, ka Autotransporta direkcija pati izsludinājusi lētu iepirkumu ar minimālām komforta prasībām autobusiem, jo trūkst līdzekļu.Uzņēmuma vadītājs Vitālijs Komars skaidro, ka kompānija jau pirms pāris gadiem ir šo maršrutu apkalpojusi un no šī gada sākuma atkal to dara, jo uzvarējusi iepirkuma konkursā. Viņš norāda, ka par komforta līmeni pasažieri nevar pārmest pārvadātājam, jo tas atbilst prasītajam. Arī problēma, ka visi gribētāji netiek autobusā tā mazās ietilpības dēļ, ir ļoti reti - pāris reižu mēnesī un arī tikai sastrēgumstundās, jo uzņēmums sekojot līdzi statistikas informācijai, cik un kurā dienas laikā iedzīvotāji izvēlas šo maršrutu. Lai tomēr no šādām situācijām izvairītos, no maija sastrēgumstundās tikšot norīkoti lielāki autobusi. Tāpat būšot pieejama informācija, cikos kursēs mazie autobusi, cikos lielie, skaidro Komars. Jau ziņojām, ka maijā sāks kursēt eksperimentālie papildu reisi uz un no Iecavas, lai risinātu problēmu ar pasažieru pārvadājumiem sastrēgumstundās. Lai veiksmīgāk tiktu plānotas reizes, kad paredzama lielāka pasažieru plūsma, Bauskas pašvaldības pārstāvji informēs ATD un pārvadātāju par plānotajiem pasākumiem, kas varētu ietekmēt cilvēku nepieciešamību pēc sabiedriskā transporta. "Sabiedriskais autobuss" ir dibināts 1996.gadā. 2011.gadā tas strādājis ar 490 524 latu apgrozījumu un zaudējumiem 86 632 latu apjomā. Līdz 2012.gada vidum uzņēmuma nosaukums bija "Saldus autobusu parks". Uzņēmums pieder kompānijai SIA "B-Bus".

Pievieno komentāru

Komentāri 48

McRae

Vai ir grūti noskaidrot-
- šo MB busu modeli, izlaides gadu?;
- tehniskos parametrus t.i.paredzēto sēdvietu skaitu, aprīkojuma komplektāciju?;
- kādam pielietojumam šie busi ir ražoti?;
- kāds ir max svars, ko šie autobusi drīkst vest?;
- kāds ir rūpnīcas paredzētās pasažieru drošibas sistēmas šajos busos?
- kādi ir noteikumi attiecībā uz pasažieru drošību, kuri ir obligāti jāievēro, veicot starppilsētu pārvadājumus?

Piebildei -
- policija soda ar Ls20 nepiesprādzējušos vieglā auto vadītāju vai pasažieri, bet 35vietīgā autobusā pārvadāt 3reiz vairāk cilvēku, ignorējot jebkādas, satiksmes un pasažieru, drošības normas, ir pilnīgi pašsaprotama lieta ?!?!?
- pat pēc ilgām pūlēm neizdevās atrast internetā apm 10g.v vai jaunāku ( kā paziņoja pašreizējais pārvadātājs!) MB busu, kas daudz maz atbilstu pārvadātāja piedāvātajiem un izmanotajiem satiksmē kaut vai pēc izskata!! Šāda dizaina virsbūves beidzās vēl pagājušajā gadsimtā...

pirms 3 gadiem, 2013.04.25 13:49

mūsu dome vismaz iesaistās

http://www.iecava.lv/page/100&news_id=5340&mCatName=news&act=showcomments&p_id=5340

pirms 3 gadiem, 2013.04.22 18:23

qwerks

Pagājušajā nedēļā Rīgā, Rātslaukumā Saulītis-Komars domonstrēja jaunos Mercedes mikroautobusus, kas no 1.maija sāks kursēt Rīgā, veicot pasažieru pārvadājumus pa Rīgu (minētā firma arī tur uzvarēja konkursā). Acīmredzot Rīgas pašvaldība nepieļaus grabažu braukāšanu pa pilsētu. Līdz ar to jāsecinā, ka uz Bausku visticamāk arī turpmāk tikai miskates brauks, jo diez vai viņi ir spējīgi visu savu atoparku nomainīt.

pirms 3 gadiem, 2013.04.22 16:40

no darba jau braucu ar dušmaņiem,tā rādās uz darbu ar maiju turpmām braukšu ar viniem

pirms 3 gadiem, 2013.04.22 14:30

xyz

Nu tad jāraksta sūdzības Satiksmes ministrijai, cerībā ka tā "sapurinās" ATD!

pirms 3 gadiem, 2013.04.22 11:18

Pasažiere

Jā, mīļie baušķinieki, nekas no mūsu protestiem nesanāca! Tā tas turpināsies bezgalīgi, jo ATD ir uzpirkata!!!

pirms 3 gadiem, 2013.04.22 09:52

Antoņina

Piektdien es biju spiesta stopēt, o Kekava uz Bausku pēc plkst. 15.00 neviens autobuss neapstājās,bija uzraksti ""Vietu nav:"".
Par laimi, tiku mājās ar autostopiem no Kekavas uz Bausku.
Paldies Autotransporta direkcijai , vismaz mācēšu tagad celt roku un riskēt stopēt šoferus .

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 21:16

braucējs

Kad bauskas deputāti parakņāsies - varēs sajust sēra smaku - ieradīsies puķu Ansis un ar savām maigajām rociņām uzsēdinās baušķiniekus uz cieta ato benķa un iekasēs kā par lux braukšanu ar Mersedes autobusiem . Neceriem uz garkājainām auto stjuartēm, bet ostiet dīzeļa smaku, kurš plūs iekšā Eiropā norakstītajos autobusos...
Kāds sakars pašvaldībai - Tā ir Bauska un Bauskā ceļš ir viens... Atcerieties, kā slimnieki un invalīdi ar kruķiem aizšķērsoja ceļu policijas ministrei uz tālāku karjeru. Priecīgs tas, kas no bauskas brauc nepiekauts - kaut kur dzirdēts...

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 20:17

Aldis 21.04.2013. 12:13:36, nu nevajag palikt smieklīgiem, jo iepirkumu uz Rīgas reisiem organizē ATD, kas ir pakļauta Satiksmes ministrijai, NU KĀDS SAKARS ŠIM PASĀKUMAM ir ar PAŠVALDĪBU??????? Izskatās peč kārtējās deputāta kandidāta pirmsvēlēšanu uzrunas, jo jaucat vienā katlā visu kas cilvēkiem tiešām rūp. Nu izlasiet (lūdzu) un iepazīstieties ar pasūtījumu ceļu līdz darbu veicējam un apmaksas kārtību, un tad sāciet runāt absolūtas dumības.
Lai Saulītis-Komars vairs neapkalpotu šo līniju ir jāiesaistās PAKALPOJUMU ŅĒMĒJAM (pasažieriem) ziņojot pasutītājam (ATD) par katru pārkāpumu, vai arī griežoties tiesā pret pakalpojumu veicēju, ja tas ar savu darbību ir radījis būtisku kaitējumu. (piemēram jūs nokavējāt lidmašīnu, jo nekursēja autobuss, un pietiesājiet lidmašīnas biļetes cenu). Ko pašvaldība var līdzēt šajā jautājumā???

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 18:49

to 21.04.2013. 06:55:25

Kāds sakars Kolužam ar Sabiedrisko autobusu? Un kurā sarakstā tad Kolužs ir? Runā,ka tu kāda atraidīta brūte, ja tā neieredzi viņu?

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 15:37

iu

jaaiet buus dziivot citaa pilsetaa, ku labaaka autyo satiksme. Bauska jau izsenis kaa taada nomale((. diemzeelj. un sitie notikumi to pieraada un pastiprina,

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 15:30

ari

2 gadus nebus nekadu autobusu mainas,ta vitaliks teica..........ta ka cietieties

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 15:19

Studente

Jau kuro reizi, 14.50 tik piebāzts autobuss, ielikt mazo autobusu tieši laikā, kad visi skolēni brauc mājās ir necilvēcīgi, piedevām- ne kondicioniera ne kā, ārprāts...

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 13:37

Aldis

Laiks iesaistīties pašvaldībai! Lai gan, nekad jau pašvaldība nav iestājusies par vietējo uzņēmēju aizstāvību, tā ka izskatās, ka Sabiedriskais autobuss vēl ilgi "priecēs" visus ar sen solītiem "augstas kvalitātes" pārvadājumiem. Toties labs laiks tā saucamajiem "Dušmaņiem"!
Var tikai pabrīnīties par jauko izeju no krīzes un to, cik labi dzīvojam - vismaz tā tie teikts no visaugstākās kancelejas! Tik kāpēc mūs tas neskar.....

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 12:13

..

ko , Poga tēlo gudro?
kas ir autobusu kustības grafiks?

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 10:01

poga

Nav jēdziena "lētie publiskie iepirkumi". Cenu pretendents sagatavo pamatojoties uz tehniskās specifikācijas (TS) prasībām. Vārdu sakot, ko paprasīsi - to pretendenti piedāvās!

Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likums:

Tehniskajās specifikācijās piegādes un pakalpojumu līgumiem ietver nepieciešamajām piegādēm un pakalpojumiem izvirzītās prasības, tādas kā kvalitātes līmenis, vides aizsardzības prasības, konstrukcijas prasības (arī prasības attiecībā uz personu ar īpašām vajadzībām piekļuves iespējām), izpildes prasības, preces lietošanas prasības, drošības noteikumi, izmēri, terminoloģija, simboli, pārbaudes noteikumi un metodes [...] Pakalpojumu līgumiem papildus nosaka pakalpojumu mērķi, izmantojamās metodes un resursus (ja nepieciešams), kā arī rezultātu.

Sekojoši, vispirms vajadzētu redzēt noslēgto pārvadājumu līgumu ar tehnisko specifikāciju. Un tad var spriest - atbilst vai neatbilst sniegtais pakalpojums.

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 09:02

lauciniece

Mani pārsteidz "Sabiedriskā auto" vadības apgalvojumi!!! Pati uz savas ādas izbaudīju, ar kādām problēmām jāsastopas braucot no un uz Rīgu!!!Nu lai taču nesaka, ka tas ir tikai dažas reizes mēnesī!!!

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 08:25

Nu essss

Mīlīši iedosim jums specizlaidumu prekš 'ņaudētājiem ptrutezēee 4(Zirgu)tas būs viskvalitatīvākais transports uz Rīgu.Un tad paskatīsimies kurš transports tomērt būs Labāks:)

pirms 3 gadiem, 2013.04.21 08:10

Vietējās ziņas